Actueel IT Onderwijs
Robin Timmer
Aniek van Gerwen
In het pilotproject ‘Samenwerken met mbo-studenten in onderzoek’, werkten mbo-studenten van het Albeda Zorgcollege mee aan verpleegkundig onderzoek op de intensive care van Erasmus MC.
In deze korte video en dit leuke interview vertellen studenten Nikki den Otter en Tibbe Veldboer, practor Ada ter Maten (practoraat Leerwerkplaatsen), docent-onderzoeker Thea Mersch en verpleegkundig onderzoekers Margo van Mol en Carola Schol over hun ervaringen met dit succesvolle pilotproject.
Door samenwerking met onderzoekers van het Erasmus MC kreeg het Albeda Zorgcollege de kans om op meerdere momenten verschillende mbo-studenten mee te laten doen met een verpleegkundig onderzoek op de intensive care. Een unieke en leerzame ervaring waar zowel studenten als docenten enorm enthousiast van raakten.
‘Vertrouw dat mbo-studenten meer kunnen dan vaak wordt gedacht. Een groot deel zou graag onderzoek doen. Ik gun heel veel meer studenten de ervaring die ik heb kunnen opdoen’, is de oproep van alumnus Nikki den Otter.
Lees hier het gehele artikel & bekijk het filmpje!
Bron: ZonMW
Tekst artikel: Astrid van den Berg | Groepsfoto: Robert Tjalondo/Rockin’ Pictures | Video: ZonMw
De volledige video bekijk je hier: ZonMW LinkedIn-showcase: Verpleging en verzorging.
Ben je enthousiast geworden door het lezen van deze pagina?
Klik dan op de button hieronder om het stappenplan te bekijken om een practoraat te starten.
Lees hier het stappenplanROC van Amsterdam
Opaallaan 25
2132 XV Hoofddorp
ROC van Amsterdam
Opaallaan 25
2132 XV Hoofddorp
Lydia Kes
Bekijk hier alle practoraten en lees meer over de onderwerpen en activiteiten.
Bekijk alle practoratenCopyright: Alle rechten voorbehouden © 2025 | Op ‘Practoraten’® is handelsnaamrecht, auteursrecht en merkrecht van toepassing.
